Müzik

Müzik

Çocukluğumdan beri müzikle ilgileniyorum. Keman, piyano derslerine gitmişliğim, konservatuarda trompet kursiyerliği yapmışlığım, konserlerde sahne almışlığım var.

Son yıllarda yaptığım çalışmalarımı Youtube ve Soundcloud hesaplarımda toparlıyorum. Çalışmaların bazılarını aşağıdaki listelerden ve linklerden dinleyebilirsiniz.

Masal Bu Ya

2015-2017 sezonlarında NTV Radyo’da yayınlanan, Judith Liberman‘ın hazırlayıp sunduğu “Masal Bu Ya” programında, masallara eşlik müzikleri besteleyip çaldım. Bestelerde çoğunlukla gitar-metalafon, gitar-melodika kullandım. Son zamanlarda edindiğim elektro piyanonun da katkısıyla farklı tınılarda entrümanlar kullanarak müzik denemeleri yaptım.

Kamamber

 2016-2017 sezonunda sahnelenen, yazarlığını ve yönetmenliğini Şirvan Akan’ın yaptığı Kamamber adlı tiyatro oyununun müziklerini besteleyip çaldım.
İlk defa burada Garageband kullanarak dijital bir şeyler kurcalama fırsatım oldu.

BudMuds

Arkadaşımın çizim ve hamurdan oyuncak yapımı kanalı için jingle besteledim. Canlı enstrümanlarla çaldığım şarkılara arkadaşlarımdan topladığım insan sesleri de eşlik ediyor.

 Bestelemece

Arada ufak tefek besteler yapıyorum isyanımı dile getiren…

Detonelerimden çok utansam da samimiyetine inandığım için bu bestemi de paylaşmak isterim 🙂

Bir de çok sevdiğim Bülent Ortaçgil şarkısı var:

Hans Zimmer Online Eğitimi

Film müziği yapma hayalim var. Bunu şekillendirmek ve desteklemek için Masterclass’ın düzenlediği Hans Zimmer Film Müziği Yapımı eğitimini alıyorum. Ara ara challenge’lar ve projeler oluyor. Onlar için yaptıklarımdan bir kaçı şöyle:

Meraklısına not

Şarkı kayıtlarında ve bestelemede kullandıklarım:

  • Enstrümanlar: Roland F20 elekto piyano, Antonio Sanchez 3050 elektro klasik gitar, Washburn Lyon akustik gitar, Epiphone Les Paul ve Washburn Maverick elektro gitar
  • Ekipmanlar: Zoom G 2.1 Nu pedal, Marshall amfi
  • Mikrofon: Shure 55sh, Zoom H2n
  • DAW:Logic Pro X ve GarageBand
  • Surface controller: Korg Nanokontrol2