Hakkımda

Merhaba ben Gözde Berberoğlu.

1984’te dünyaya geldiğim zamandan bu yana hep meraklı bir kişilikle yaşadım.”Onu da öğreneyim, bunu da öğreneyim” mottom beni çeşitli zamanlarda çeşitli işlere sürükledi.

Hep bir müzisyen olacağımı sandığım zamanlarda Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanmışken annemle oynadığım bir kumar sonucu kendimi Bornova Anadolu Lisesi‘nde buldum:)  Yine de yılmamış biri olarak, lisedeyken konservatuara trompet kursiyeri olarak gidip gelmelerimde müziği “iş” olarak yapmak istemediğimi anlayarak bu sevdamı “İlgi alanlarınız:…” kategorisine yerleştirdim. Bu sebeple anneme teşekkürü borç bilirim:)

Bu arada 1998 yılında “internet” diye bir şeyden bahsediyorlardı. Merak ettim, bir çokları gibi mIRC ile internet cafelerde tanıştım. Ben “aaa şu da varmış, aaa bu da varmış” diyerek daha fazla zaman geçirmeye başlayınca cafelerde, evdekiler baktılar olacak iş değil “eve bilgisayar alalım” dediler:) Zamanla aramızda oluşan bağ bizi bu günlere getirdi. 4 gb hafızalı ilk bilgisayarım geldi aklıma, hüzünlendim bak şimdi :-/

Lise bitince “bilgisayarlı bir şey olsun” istedim üniversitemin bölümü. Matematik-Bilgisayar bölümünü burslu kazandım. Bu arada üniversitedeyken içimdeki müzik canavarı yeniden hortladı. Önce müzik kulübünü ele geçirdim sonra Onur‘la ve oluşturduğumuz ekiple  peş peşe konserler organize etmeye başladık. Üniversiteler arası yaptığımız bir etkinlik için hazırlanan web sitesinin yetişmeyeceğini farkedince “Onur bana da anlat, bir kısmını ben yapayım” girişimimle HTML’le tanışmam gerçekleşti. O yaz Oracle ve C# ile geliştirilen bir proje üzerine staj yaparken boş zamanlarımda HTML’le, Photoshop’la, CSS’le uğraşırken yavaş yavaş backend’e veda ettiğimin henüz farkında değildim. Yaptıklarım ele avuca gelmeye başlayınca, önce eşe dosta yaptığım web siteleri zamanla beni “arayüz geliştirici” olarak Crema‘ya yönlendirdi. Crema’da iki yılın ardından, sekiz ay KeyFruit’te çalıştım. 2011 Nisan ayından başlayarak Doğuş Yayın Grubu‘nda arayüz geliştirmeye devam ettim. 2016 Nisan’ından beri önce NTVSpor, sonra NTV projelerinde Scrum Master rolüyle de yer aldım. 2018 Temmuz’da yemeksepeti.com‘da Agile Coach olarak çalıştım. 2020 Haziran itibariyle Delivery Hero‘da Agile Coach olarak çalışıyorum.

Boş kaldıkça yine “onu da öğreneyim, bunu da öğreneyim” dürtüsüyle tasarımı, web standartlarını, erişilebilirliği, SEO’yu, bloglamayı, WordPress’i, sosyal ağları, Scrum’ı keşfe daldım.

Müzik tutkum da hayatımdan hiç gitmedi, sadece kapladığı yer ara ara azaldı çoğaldı.

Bu keşif sürecinde öğrendiklerimi not etmek için ve keyif aldığım şeyleri paylaşmak için de bu bloga yazı yazıyorum. Yazdıklarımdan siz de nasiplenebiliyorsanız ne mutlu bana:)

Sosyal ağlarda ben:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *