Yeni Oyuncağım: Omegle

Yeni Oyuncağım: Omegle

Omegleİnternette trendlerin ardı arkası kesilmiyor…

mIRC, ICQ, MSN , MySpace, Facebook, Twitter, Friendfeed derken yeni bir oyuncağımız var artık: Omegle!

“Talk to Strangers” (yabancılarla konuş) mottosuyla yola çıkan Omegle tanımadığınız kişilerle sohbet etmenizi sağlıyor.

Kayıt yok, kullanıcı profili yok, isim cisim yok , çok basit arayüzüyle anında bir yabancıyla konuşmaya başlayabiliyorsunuz.

Gerçi yabancı dediğime bakmayın şimdiden Türk istilasına uğramış durumda:)

İki gündür canım sıkıldıkça rastgele birileriyle konuşuyorum.  Konuştuklarımdan biri Amerika’da MBA yapan bir Türk’tü, bir kaç kişi “from Turkey” deyince çat diye kapattı, bir kaç tane sapıkla karşılaştım. En sevdiğim konuşma Çinli bir kızla yaptığım oldu. Çin’in ekonomisi, ticareti, dünyadaki durumu hakkında konuştuk. Çok keyifliydi.

Omegle 18 yaşında,  Leif K-Brooks adında bir lise öğrencisi tarafından geliştirilmiş. Daha fazla bilgi almak ya da Leif’e yorum bırakmak isterseniz de Omegle Blog yayında.

Canınız sıkıldığında, “biriyle iki kelam etsem” isterseniz Omegle’a bir ziyarette bulunun derim 🙂

12 Replies to “Yeni Oyuncağım: Omegle”

  1. Ya benimde canım sıkıldıkça dolaştığım bir site!Ancak ABD karşılaştığımda %65 oranında saçmalıyor veye kapatıyor.Eğer çinliler ve Japon Veyahut Tayvanlı ile konuşmak istiyorsanız biraz erken açacaksınız.Ayrıca en dikkat çektiğim ise 18 yaşınnda olması!Yani Türkiye’de çocuklar ve gençler saçma sapan straleji oyunları oynar iken kendi ülkelerin oyunları oynamayıp sürekli araştırma yaparak kendine yol çizmeyi düşünen insalar var!

  2. from turkey deyince bir kaç kere değil konustuklarımın nerdeyse hepsi pat diye kapattı 🙂 ve konustugum 3 kişiden 1’i Türk’tü 😀 2 tane sapıkla karsılastım e haliyle bu sefer ben kapattım 😀 garip bi site ama arkadasım ingilizcesini baya gelistirdi kararlıyım bende konusacak iyi birini bulacagım 😀 biraz sanssızım da 😀 yüzüme kapatılan omeg’leler 😀

  3. @elis Ne zamandır konuşmuyordum kimseyle, geçenlerde bir bakayım dedim. Mısırlı bir çocukla tanıştım, güzel güzel muhabbet ettik. “Gümüş” dizisinden falan söz etti 🙂 Onu da 5-6 denemeden sonra ancak denk getirdim. Bir kaç deneme yaparsanız birini tutturursunuz 🙂

  4. 3 gündür baya bi deneme yaptım kimle karsılastıysam ya sapık cıktı ya konusmadı yada türküm deyince kaçtı =) en sonuncusu da biraz önce bi amerikalıyla oldu türküm dediğim andan itibaren ağıza alınmayacak sözler söylemeye basladı…tabii bu benim şanssızlığım çünkü diğer giren arkadaslarıma çok iyi kişiler denk geldi…yaaaa bende ingilizce konusup gelistirmek istiyorummmm =) =)

  5. İngilizce geliştirmek için çok güzel bir yer. Aslında buna benzer bir projem vardı, hala yapmayı planlıyorum 4 yıl geçti 🙂 Bir kaç (7-8) denemeden sonra düzgün insanlar çıkabiliyor. Mesela karşıma bir Türk çıkmasına rağmen İngilizce’sini geliştirmek istediğini ve İngilizce konuşmak istediğini söyledi. Biraz muhabbet ettik ve öğrendim ki İstanbul’da lise okuyan bir bayanmış. Ara sıra pratik yapmak için giriyormuş ancak o da düzgün insan olmamasından şikayetçi. Belki de dil seçimi, bölge seçimi olsa ve ip’den hangi bölgede olduğunu öğrenip ona göre karşına kişi getirse daha iyi olacak. Neyse yine çenem düştü kendi projemden bahsetmeye başladım 🙂 Sonuç oalrak yabancı dil pratiği için güzel bir site…

  6. Özellikle günlük İngilizce’yi geliştirmek için iyi.
    @Yalçın bölge konusunda haklısın. En azından farklı bölgelerden rastgele kullanıcı getirse daha iyi olabilirdi. Sen şu aklındaki projeyi yapsana:)

  7. Farklı noktalardanda bakın biraz olaya.Sonuçta bıçak bir doktorun elinde can kurtarır.Bir caninin elinde de can alır demi? omeglechat.org yi düzgün kullanan insanlar çok güzel arkadaşlıklarda edinebilir.Benim yabancı bir arkadaşım oldu omegle sayesinde teşekkurler omegle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *